T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Adıyaman’da 10. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi Açıldı

Yayın Tarihi : 21.8.2019

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığınca; “Toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi” amacıyla 2009 yılından beri her yıl “Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması” düzenleniyor.

Yarışmanın geçtiğimiz yıl 10 uncusu düzenlenmişti. 10 uncu yarışmada dereceye girerek sergilenmeye değer bulunan eserlerin yer aldığı fotoğraflar; 19 Ağustos 2019, Pazartesi günü saat 14:00 da yapılan açılış töreniyle AdıyamanPark AVM de sergilenmeye başlandı. Sergi, 19-23 Ağustos günlerinde 10:00 ile 22:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Serginin açılışına Adıyaman Valisi Aykut PEKMEZ,  protokolde önde gelen kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş davet edildi.

Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürü Adil Alan 10. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi’nin açılışında yaptığı konuşmada, “Dereceye giren 63 fotoğrafın yer aldığı sergide yarışmacılar; tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla yarışmaya katıldı. Bu sene yapılacak olan 11. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasının konusu ise; tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, çiftçi, üretici, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyet olarak belirlenmiştir. 2019 yılı tema konusu “su” olarak belirlenmiştir. Yarışmaya ilimizden de yoğun katılımının gerçekleşmesini ümit ediyorum” diyerek fotoğraf arşivinin oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.