T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürümüz İl Genel Meclisi Toplantısında Adıyaman Tarımı ve Kurum Faaliyetleri Hakkında Bilgi Verdi

Yayın Tarihi : 7.11.2019

İl Müdürümüz Adil ALAN, 06.11.2019 Çarşamba günü yapılan İl Genel Meclisi toplantısında, meclis üyelerine 2019 yılı faaliyetleri ve 2020 yılı projeleri hakkında bilgiler verdi.

Toplantıda bir sunum yapan Adil ALAN; İl Müdürlüğümüz faaliyetleri hakkında genel bilgiler verdikten sonra desteklemeler, suni tohumlama, sertifikalı tohumculuk, arıcılık, arazi toplulaştırma, gıda işletmeleri ve bu işletmelerin denetimi, ilimizde yetiştirilen önemli tarımsal ürünler ve bunların ülke sıralamasındaki yeri hakkında detaylı bilgiler verdi.

İl Müdürümüzün konuşmasıyla birlikte sinevizyon sunumu ve basılı yayın görselleriyle desteklenen brifing sonunda meclis üyelerinin sorularını yanıtlayan İl Müdürümüz; Adıyaman'ın Meyve Deposu olacağını ve özellikle badem yetiştiriciliği konusunda çok büyük mesafeleri kısa sürede başarı ile aştığımıza vurgu yaparak, bademde üretim alanı olarak Türkiye'de 1. sıraya yükseldiğimizi, genç ağaçlarımızın meyve vermesiyle birlikte üretimde de ilk sıralarda olacağımızı kaydetti.

Bununla birlikte 2020 yılı içerisinde kurum olarak uygulamayı planladığımız ve bu amaçla finanse edilmek üzere İl Özel İdaresine sunduğumuz "Mobil Klinik", "İşlenebilir Arazi Varlığı Az Olan Yerleşim Birimlerinde Arıcılık Faaliyetlerinin Geliştirilmesi" "Gıda Numune Transfer Aracı", "Hayvancılık İşletmeleri İçin Yem Bitkileri Üretiminin Yaygınlaştırılması" ve "Organizasyonel İnovasyon Yöntemiyle Kurumsal Kapasitenin Arttırılması" projeleri hakkında bilgilendirmeler yaptı.

Toplantı sonunda söz alan meclis üyeleri, İl Müdürümüze Adıyaman tarımına katkılarından dolayı teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdi.