T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Geleceğe Nefes Projesine İl Müdürlüğümüzden Tam Destek

Yayın Tarihi : 12.11.2019

"Geleceğe Nefes" Projesi kapsamında Adıyaman'da da 27 ayrı noktada eş zamanlı olarak toplam 175 Bin fidan dikimi yapıldı.

Proje kapsamında, orman sahasını ve ağaç servetini çoğaltmak, erozyon kontrolünü teşvik etmek ve biyolojik çeşitliliği geliştirmek amacıyla 11 Milyon fidan Türkiye'nin 2023 noktasında toprakla buluşturuldu.

Yeşilin her tonuyla toprağa hayat vermek, ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan "Geleceğe Nefes" projesi kapsamında Vali Aykut Pekmez eşi Yeşim Pekmez, Toptepe köyündeki ağaçlandırma çalışmalarına katılarak fidan dikimi gerçekleştirdi.

Vali Aykut Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez'in yanı sıra Toptepe Köyündeki ağaçlandırma çalışmalarına, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, STK Başkanları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İl Müdürümüz Adil Alan, İl Müdür Yardımcıları Mahmut Nedim Baybatmaz ve Nihat Yılmaz, Şube Müdürlerimiz ve çok sayıda kurum personelimizin gerek kayıt yaptırarak gerekse de bizzat dikim yaparak kampanyaya destek verdikleri görüldü.