T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

7. Şanlıurfa Gıda Tarım Hayvancılık Fuarı

Yayın Tarihi : 24.2.2020

Bu yıl yedincisi düzenlenen "Şanlıurfa Gıda Tarım Hayvancılık Fuarı" törenle açıldı. 20-23 Şubat tarihleri arasında ziyaret edilen fuarın açılışını Şanlıurfa Vali Yardımcısı Metin Esen gerçekleştirdi.

Adıyaman'dan çok sayıda üreticinin iştirak ederek ürünlerini sergilediği fuarda İl Müdürlüğümüz de reyon açtı. Fuar süresince reyonumuzun ziyaretçilerine yöresel ürünlerden ikram edildi ve Adıyaman tarımı hakkında bilgiler verildi.

Başta İl Müdürümüz Sayın Adil Alan olmak üzere KTV Şube Müdürü Mustafa Terzi ve görevli diğer personelimiz ziyaretçilerle bizzat ilgilenerek ilimiz tarımını tanıttı ve ikramlarda bulundu. İlimizde badem yetiştiriciliğinin artmasıyla birlikte sofralarımızda yerini alan tatlılardan "bademli-peynirli irmik helvası" ikram edilen ürünler arasında ilgi toplayarak çok beğenildi.

Ayrıca; İlimiz çiftçilerinden toplam 170 kişi, İl Müdürlüğümüz tarafından Şanlıurfa'ya götürülerek fuarı ziyaret etmeleri sağlandı.

Fuar organizatörü firma tarafından fuara kurum olarak katılım ve katkılarından dolayı İl Müdürümüz Adil Alan'a takdim edilen plaketi KTV Şube Müdürü Mustafa Terzi teslim aldı.