T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Meyvecilikte Budama Eğitimi Düzenlendi

Yayın Tarihi : 4.3.2020

Son yıllarda ilimizde meyvecilik alanlarının ve özellikle badem yetiştirilen alanların artması sonucu üreticilerimizden budama konusunda yoğun talepler almaktayız. Bu talepler, il/ilçe müdürlüğü teknik personelimizin, tarım danışmanlarının ve eğiticilerin eğitiminin önemini ortaya çıkarmıştır. Buna istinaden İl Müdürlüğümüz ile Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi arasında yapılan yazışmalar neticesinde 3 Mart günü "Meyve Yetiştiriciliği ve Budama Eğitimi" düzenlendi.

Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Bekir Erol AK ve Doç. Dr. Ali İKİNCİ'nin Müdürlüğümüz konferans salonunda teorik bilgiler vermesiyle başlayan eğitim, Merkez Uludam Köyü'nde bulunan kapama badem bahçesinde yapılan "budama -pratik- eğitimi" ile devam etti.

İl Müdürümüz Adil ALAN, İl Müdür Yardımcılarımız Mahmut Nedim BAYBATMAZ ve Nihat YILMAZ, Şube Müdürleri, Araştırma Enstitüsü Müdürü Ali Türker YENER, Enstitü Müdür Yardımcısı Atilla ÖZTOKMAK ve enstitü personeli, Merkez ve İlçe Ziraat Odası Başkanları ve bünyelerindeki tarım danışmaları ile serbest tarım danışmanlarının katıldığı eğitime çok sayıda il/ilçe kurum personeli ve konu uzmanı iştirak etti.