T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) Kuruldu

Yayın Tarihi : 17.6.2020

Bakanlığımız tarafından Dijital Tarım Pazarı ile tarımın tüm paydaşlarının tek bir platformda buluşması sağlanarak tarımsal arz ve talebin "Dijital Pazaryeri" yaklaşımı ve sözleşmeli tarım uygulaması ile buluşmasını sağlayacak olan Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) hizmeti uygulamaya konulmuştur.

DİTAP aracılığı ile üreticinin daha fazla gelir elde etmesi, tarım endüstrisinin istediği nitelikte tarımsal ürün bulması ve tüketicinin de makul fiyattan, kaliteli ürüne ulaşması sağlanacak olup, üretici, tüketici toplumun her bireyine açık olan bu platforma www.ditap.gov.tr adresi üzerinden erişim sağlanabilmektedir.

DİTAP ülkemizdeki tarım sektörünün tamamını kapsamaktadır. Kooperatiflerden, birliklere, çiftçilerden, üreticilere, gübre, tarımsal ilaç, alet ekipman sektörüne, finansman sektörü, sigorta sektörünün bulunduğu kısaca sektörün tüm paydaşlarının gereksinim duyduğu her türlü ürünün tedarik edileceği bir alt yapıya sahip olacaktır. Alıcı, satıcı lojistik sektörü başta olmak üzere bu portalda herkes olabilecek, böylelikle; üretimden tüketime kadar her nokta www.ditap.gov.tr adresinden takip edilebilmektedir.

DİTAP gönüllülük esası ile bireysel tüketicinin pazarını yöneten hal, manav, zincir marketlerin ve endüstriyel ürün pazarını yöneten gıda fabrikalarının tarımsal ham maddeleri için talep oluşturabilmesine imkân sunarak, taleplerin ülkemizin en ücra köşesindeki çiftçimize kadar ulaşmasını sağlayacak olup, www.ditap.gov.tr adresi üzerinden DİTAP'ı kullanan tarım sektörü paydaşları, bankaların sözleşmeli tarım kapsamında oluşturulan destekleyici kredi paketlerinden de yararlanabileceklerdir.

DİTAP ile ilgili ayrıntılı bilgiyi İl/İlçe Müdürlüklerimizden ve yayım yapan konu uzmanı personellerimizden alabilirsiniz.

Afiş ve Lifletler İçin Tıklayınız.

Afiş 1     Afiş 2    Üretici Liflet        Alıcı Liflet


Alıcı ve satıcı rehberleri için tıklayınız.


Alıcı Yardım Rehberi                  Üretici Yardım Rehberi