T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Lider Çocuk Tarım Kampı-2022

Yayın Tarihi : 2.6.2022

Hayatın Merkezinde Tarım, Tarımın Merkezinde Çocuk

 

"Hayatın Merkezinde Tarım, Tarımın Merkezinde Çocuk" ilkesinden yola çıkılarak Bakanlığımız tarafından her yıl, ilkokul 4. sınıf öğrencilerine "Lider Çocuk Tarım Kampı" düzenlenmektedir.

Müdürlüğümüzün organizasyonu ile gerçekleştirilen 2022 yılı kamp programı etkinliklerinin bu yılki teması "Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği" olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda balık yetiştiriciliği, alabalık tesislerinin tanıtımı, balık besleme konularında çocuklara farkındalık eğitimleri, faaliyet ve etkinlikleri ön planda tutulmuştur.

01/06/2022 tarihinde açılan kampımız, ilimiz merkez okullarından Borsa İstanbul İlkokulu 4/H sınıfı ile gerçekleştirilmiştir.

Kampımızın açılışını, yaptığı konuşma ile KTV Şube Müdürü Kaffar TUNCER ve Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Yunus KUTLU gerçekleştirmiş, KTV Şube Personelleri Ziraat Mühendisi Seyhan DOĞAN IŞIK ve Ziraat Teknikeri Ali KILINÇ kamp süresince çocuklara rehberlik ve gözetmenlik etmiştir.

Kamp programı boyunca müdürlüğümüz faaliyetleri tanıtılmış, Gölbaşı İlçesi Harmanlı Kasabasında bulunan Harmanlı Alabalık Yetiştiriciliği Tesisine gidilerek balık yetiştiriciliği, balık besleme konularında çocuklara farkındalık eğitimleri verilmiştir.