T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

2. Ürün Silajlık Mısır Yetiştirme Alanları Ziyaret Edildi

Yayın Tarihi : 18.08.2022

Çayır-mera ve yem bitkileri ekiliş alanlarının genişletilmesi, çiftçimizin kaba yem ihtiyacının karşılanabilmesi ve hayvancılıkta girdi maliyetlerinin azaltılması maksadıyla Bakanlığımızca yürütülen Çayır Mera Islah ve Amenajman Projesi kapsamındaki destekleme faaliyetleri ilimizde de uygulanmaktadır.

İl Müdürlüğümüz tarafından dağıtılan 2. ürün silajlık mısır tohumları ekim alanlarına yapılan ziyaretlere İl Tarım ve Orman Müdürü Nurettin KIYAS, İl Müdür Yardımcısı Nihat YILMAZ, teknik personel ve üreticiler katıldı.

Ziyaret kapsamında İl Müdürü Nurettin KIYAS; "İlimizde Çayır Mera ve Yem Bitkileri ekiliş alanlarının genişletilmesi, çiftçimizin kaba yem ihtiyacının karşılanabilmesi ve hayvancılıkta girdi maliyetlerinin azaltılması maksadıyla uzun yıllardan bu yana Bakanlığımızca destekleme faaliyetleri uygulanmaktadır. Bu kapsamda bölgemizde 2. ürün silajlık mısır denememizde toplam 230 kg tohumluk dağıtımı yaparak 110 dekarlık 4 alanda çalışma yaptık. Çiftçilere yönelik demonstrasyon çalışmalarımız devam edecektir" dedi.